Zarządzanie kolejnością wpisów na stronie

Dosyć często zdarza się, że dodaliśmy wpisy w złej kolejności, lub potrzebujemy sprawić by konkretny wpis pojawiał się zawsze jako pierwszy na naszej stronie.

W wypadku zmiany kolejności wpisów na stronie, jest to bardzo proste do wykonania – WordPress wyświetla wpisy według daty publikacji. Zatem wystarczy zmienić datę publikacji danego wpisu aby znalazł się on w konkretnym miejscu listy wpisów.

Zmiany daty publikacji dokonujemy w edytorze wpisu w bloku „Opublikuj”. W tym celu klikamy link „Edytuj” znajdujący się przy aktualnej dacie wpisu:

Wtedy pojawi się nam prosty edytor daty publikacji wpisu:

Po wprowadzeniu nowej daty klikamy przycisk „OK”, a następnie przycisk „Zaktualizuj” aby zapisać nasze zmiany.

Uwaga! Warto zwrócić uwagę czy wprowadzona data, nie jest datą z przyszłości – wtedy nasz wpis zniknie ze strony i pojawi się na niej dopiero gdy upłynie podana data – wpis zmieni też status z opublikowanego na zaplanowany.

Masowa edycja dat wpisów

Gdy musimy przeorganizować listę wpisów, wchodzenie do każdego wpisu z osobna może okazać się uciążliwe. Na szczęście możemy edycję dat publikacji wpisów przeprowadzić też z poziomu listy wszystkich wpisów, korzystając z linka „Szybka edycja” – pojawia się on po najechaniu na dany wpis z listy:

Po jego kliknięciu ukaże się nam uproszczony edytor wpisu zawierający najważniejsze informacje o wpisie:

Jak widać mamy w tym edytorze możliwość zmiany daty. Po modyfikacji klikamy „Zaktualizuj” i możemy przejść szybko do edycji daty kolejnego wpisu.

Wpisy widoczne zawsze na początku listy wpisów

Są sytuacje gdy chcemy by dany wpis był wyświetlany zawsze na początku listy wpisów – np. ważne ogłoszenia lub informacje. Wtedy warto skorzystać z tzw. „przyklejonych” wpisów. W edytorze wpisu w bloku „Opublikuj” klikamy w link „Edytuj” przy ustawieniach dostępności:

Pojawi się nam wtedy lista opcji związanych ze statusem wpisu – upewniamy się, że nasz wpis jest ustawiony jako „Publiczne” i zaznaczamy pole wyboru przy „Przyklej ten wpis do strony głównej”:

Alternatywnie możemy skorzystać z szybkiej edycji wpisów na liście wszystkich wpisów – mamy tam pole wyboru z etykietą „Przyklej ten wpis”:

Uwaga! Należy korzystać z tej funkcji WordPressa w sposób umiarkowany, gdyż zbyt duża ilość przyklejonych wpisów może spowodować, że czytelnikom ciężko będzie się dostać do „zwykłych” wpisów, które będą niżej na liście lub będą w ogóle niewidoczne na pierwszej stronie z wpisami.