Wyświetlanie własnych typów postów na stronie głównej

W wypadku bardziej złożonych stron może zajść potrzeba zdefiniowania kilku typów postów. Bardzo często okazuje się wtedy, że chcemy by na stronie głównej wyświetlać coś innego niż wpis albo stronę statyczną.

Prosty przykład – robimy stronę gdzie mamy blog i jakieś zasoby np. kolekcję filmów. Logicznym jest zdefiniowanie własnego typu wpisu o nazwie „Film” aby móc oddzielnie zarządzać filmami a oddzielnie blogiem. Niestety pojawia się tutaj jeden problem – nie będziemy mogli w łatwy sposób wyświetlić filmów zamiast wpisów na stronie głównej – domyślne opcje WordPressa na to nie pozwalają.

Na szczęście możemy ten problem rozwiązać w łatwy sposób wtyczką Front Page Custom Post Type – dodaje ona nam opcje wyboru jaki typ wpisów ma się wyświetlać na stronie głównej. Samej konfiguracji dokonujemy oczywiście w sekcji „Statyczna strona główna” ekranu personalizacji motywu (pamiętając przy tym, żeby zadbać o to by ta sekcja była w ogóle widoczna). W przytoczonym przykładzie gdzie mamy dodatkowy typ wpisów – filmy, wyglądałoby to tak:

Jak widać można w łatwy sposób określić, który typ wpisów będzie wyświetlany na stronie głównej.