Przydatne wtyczki: obsługa obrazków wyróżniających

Obrazek wyróżniający to istotny element większości wpisów. Chciałbym zaprezentować 4 wtyczki, które są bardzo przydatne przy korzystaniu z tej funkcji WordPressa.

Wyświetlanie obrazka wyróżniającego na liście wpisów

Zacznijmy od wtyczki Featured Image Column – pozwala ona nam wyświetlić na liście wpisów dodatkową kolumnę, która zawiera obrazki wyróżniające poszczególnych wpisów. Jest to świetne narzędzie do wykrywania brakujących zdjęć oraz do szybkiego wyszukiwania konkretnych wpisów bez czytania tytułów.

Wymaganie dodania obrazka wyróżniającego

Bardzo często zdarza się, że motyw wygląda po prostu źle gdy wpisy nie mają obrazków wyróżniających. Na szczęście dzięki wtyczce Require Featured Image, możemy wymusić na autorach wpisu dodanie obrazka wyróżniającego przy zapisywaniu wpisu.

Przeciągnij i upuść dla obrazka wyróżniającego

Niektórym może brakować możliwości przeniesienia obrazka nad obszar obrazka wyróżniającego i jego automatycznego wysłania. Gdy tworzymy dużo wpisów taka funkcja pozwala na dużą oszczędność czasu. Dlatego w takim wypadku warto zainstalować wtyczkę Drag & Drop Featured Image. Dodatkowo dzięki opcjom wtyczki możemy ograniczyć grupę obsługiwanych zdjęć do konkretnych formatów.

Domyślny obrazek wyróżniający

Czasem może się okazać, że w wypadku braku obrazka wyróżniającego chcemy wyświetlić konkretny obrazek – taką funkcję dodaje wtyczka Default featured image. Możemy w niej określić jaki obrazek będzie stosowany w sytuacji gdy sami nie wybierzemy własnego – jest to sensowna alternatywa dla opisywanej powyżej wtyczki Require Featured Image.